Jaki wybrać preparat przeciw pchłom i kleszczom?

Dodano:

Pchły i kleszcze to organizmy groźne nie tylko dla człowieka. W równym stopniu mogą one zagrażać także naszym pupilom – psom i kotom. Jeśli chcemy, żeby zwierzętom nie doskwierały dokuczliwe insekty, przede wszystkim powinniśmy dbać o ich pielęgnację.

Swojego pupila należy regularnie myć, zwłaszcza po tym, kiedy długo przebywa na zewnątrz i ma do czynienia z roślinnością oraz z ziemią. Czasami jednak standardowe środki pielęgnacyjne nie wystarczą. Kiedy przychodzi pora na kleszcze, nawet najbardziej zadbane zwierzę jest narażone na ukąszenie. Należy więc przywiązywać szczególną wagę do tego rodzaju wypadków i doglądać pupila z wymaganą ostrożnością. Ból nie jest bowiem jedyną przykrą konsekwencją ukąszenia kleszcza. Insekt ten przenosi wszak drobnoustroje chorobotwórcze, które mogą się przyczyniać do rozwoju groźnych chorób.

Rodzaje preparatów przeciw pchłom i kleszczom

Środkami profilaktycznymi, których stosowanie warto rozważyć, są także preparaty przeciwko pchłom i kleszczom. Mogą one przybierać różne formy, spośród których każda jest dostosowana do tego, jakimi cechami charakteryzuje się nasz pupil. Jednym z akcesoriów dla psa, które może pomagać w odstraszaniu pcheł i kleszczy jest, chociażby obroża (o ile zawiera ona specjalne substancje działające przeciwko insektom). Jest to dobre rozwiązanie o tyle, że obrożę zakłada się na szyi, czyli w miejscu, które jest szczególnie narażone na ukąszenia.

Preparaty przeciw pchłom i kleszczom mogą także przybierać formę kropel lub tabletek. Jest to korzystne rozwiązanie dla tych zwierząt, które nie mogą nosić obroży. Zdecydowanie bardziej nada się więc dla kotów niż dla psów. Minusem kropel jest jednak to, że takie aktywności jak kąpiele skracają okres działania preparatów. Nie dzieje się tak natomiast w przypadku tabletek. Dlatego zaleca się ich dozowanie zwierzętom, które mają częsty kontakt z wodą.

Podsumowując, preparaty przeciwko pchłom i kleszczom mogą przybierać różnorodną postać. Wybór konkretnego środka zależy od tego, jakiemu zwierzęciu ma on zostać podany.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło