Pielęgnacja opuszek łap - kot

Twarde i zrogowaciałe stopy to problem, z którym mogą zmagać się nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Odpowiednia pielęgnacja tych okolic jest więc podstawą do zachowania zdrowia pupila oraz pełnego komfortu i ochrony podczas poruszania się. W zapobieganiu suchości i pękaniu skóry u kotów pomogą Ci produkty dostępne w ofercie sklepu internetowego Ani-Wet! Posiadamy różnorodne maści i preparaty przeznaczone do oczyszczania i zabezpieczania opuszek łap przed odmrożeniami, poparzeniami oraz powstawaniem drobnych ran. Poznaj zastosowanie artykułów dostępnych w Ani-Wet oraz i dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać!

Dlaczego pielęgnacja opuszek łap u kotów jest tak ważna?

Koty to zwierzęta, w których naturze leży odkrywanie otaczającego ich świata oraz ciągłe wędrowanie własnymi ścieżkami. Wykorzystują do tego oczywiście łapy, które służą im do badania terenu, a także chwytania zwierzyny. Bez względu na to czy Twoje zwierzę jest aktywne i spędza dużo czasu na świeżym powietrzu czy jest typowym kanapowcem, odpowiednia pielęgnacja jego delikatnych opuszek to podstawa. Regularne stosowanie preparatów do oczyszczania lub nawilżających maści dostępnych w Ani-Wet może sprawić, że poduszki kończyn będą mniej suche, popękane i podrażnione.

Skuteczne zabezpieczenie łapek dla kotów domowych oraz zwierząt wychodzących na zewnątrz

Pielęgnacja opuszek łap kotów dotyczy zarówno zwierząt przebywających na stałe w domu, jak i czworonogów, które regularnie wychodzą na zewnątrz. Na podłogach w Twoim mieszkaniu mogą znajdować się zabrudzenia przyklejające się do poduszek, a tym samym doprowadzające do większej suchości i pękania skóry. Nieco większej uwagi wymaga pielęgnacja kończyn kotów chodzących na spacery – w środowisku zewnętrznym czekają na nie trudne warunki pogodowe takie jak śnieg czy wysoka temperatura mogące doprowadzić do odmrożeń lub poparzeń. Właśnie dlatego dobrym zabezpieczeniem okażą się maści ochronne i preparaty od Anti-Wet! Maści na suche i popękane opuszki łapek oraz weterynaryjne dermokosmetyki pomogą zabezpieczyć je przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych, złagodzić powstałe podrażnienia, a także przyspieszyć regenerację naskórka.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło