Lista produktów marki Mugga.

Mugga to seria środków odstraszających różnego rodzaju owady i pajęczaki takie jak komary, kleszcze, muchy, bąki, kuczmany, meszki, moskity. Opatentowana formuła repelentów Mugga została wielokrotnie nagradzana na całym świecie. Skład oparty na aktywnym składniku odstraszającym (DEET - N,N-Dietylo-m-toluamid) oraz olejkach eterycznych blokuje receptory czuciowe owadów a w konsekwencji zapobiega lokalizowaniu ofiary i ugryzieniom. DEET jest najpopularniejszą substancją stosowaną przeciw insektom. Początkowo był stosowany przez armię Stanów Zjednoczonych, a od 1957r jest używany powszechnie przez wojsko, leśników, rolników, turystów, sportowców, dziennikarzy itd. Posiada ponad sześćdziesięcioletnią udokumentowaną historię użycia. W zależności od jego stężenia oraz od klimatu, repelent chroni od 2 do 12 godzin po aplikacji.

Mugga dla dzieci i kobiet w ciąży

Dla najmłodszych dzieci (od 2 roku życia) oraz kobiet w ciąży przeznaczona jest najdelikatniejsza Mugga zielona 9,5% DEET w spray-u. Stężenie 9,5% aktywnego składnika jest zupełnie wystarczające w klimacie umiarkowanym a przy tym bezpieczne dla zdrowia dzieci i kobiet w ciąży. Dla starszych dzieci od 12 roku życia oferowana jest nieco mocniejsza Mugga 20% DEET w rolce.

Mugga dla dorosłych w tropiki i nie tylko

Osobom silnie narażonym na ukąszenia owadów, zwłaszcza w klimacie tropikalnym zaleca się używanie silnej Mugga 50% DEET. Preparat dostępny jest w 2 wersjach – 75-mililitrowa butelka z atomizerem lub 50-mililitrowa butelka zakończona kulką. Mocnych altproduktów nie należy

Mugga - sposób użycia

Stosowanie produktu w spray-u: nanieść za pomocą atomizera niewielką ilość płynu trzymając w odległości około 20 cm od ciała. Następnie rozsmarować równomiernie ręką.

Stosowanie produktu w roll-onie: za pomocą kulki nanieść preparat na ciało oraz rozsmarować dłonią.

Nie należy stosować płynu bezpośrednio na twarz. Najpierw należy nanieść go ręce a następnie posmarować twarz omijając okolice oczu i ust.

W przypadku stosowania jednocześnie repelentów oraz kremów przeciwsłonecznych polecamy najpierw nanieść krem z filtrem, odczekać do wchłonięcia a dopiero. Odwrotna kolejność może obniżyć skuteczność środka na owady.

Mugga - czas działania po jednej aplikacji

KLIMAT UMIARKOWANY

Mugga 9,5% DEET (dla dzieci od 2 roku życia): do 6 godzin ochrony

Mugga roll 20% DEET (dla dzieci powyżej 12 roku życia): do 7 godzin ochrony

Mugga Spray 50% DEET (dla osób powyżej 18 roku życia): do 9 godzin ochrony

Mugga roll-on  50% DEET (dla osób powyżej 18 roku życia): do 12 godzin ochrony

KLIMAT TROPIKALNY

Czas działania zależny od wilgotności i temperatury powietrza, potliwości skóry, stosowania kremów do opalania.

Mugga 9,5% DEET (dla dzieci od 2 roku życia): do 2-6 godzin ochrony

Mugga roll 20% DEET (dla dzieci powyżej 12 roku życia): do 4-7 godzin ochrony

Mugga Spray 50% DEET (dla osób powyżej 18 roku życia): do 4-8 godzin ochrony

Mugga roll-on  50% DEET (dla osób powyżej 18 roku życia): do 7-10 godzin ochrony

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło