Lista produktów marki Sens-i-Lavi.

Dlaczego warto wybrać szampon Sens-i-Lavi?

  • Fizjologiczne pH szamponów właściwe dla zdrowej skóry psa,
  • Subtelny różany zapach preferowany przez psy,
  • Micelarna formuła szamponów wyjątkowo delikatnie oczyszczająca skórę i włosy.

Fizjologiczne pH

Szampony Sens-i-Lavi posiadają odczyn pH 7,2, który jest właściwy dla zdrowej skóry psa. Fizjologiczne, czyli naturalne pH jego skóry osiąga wartości w przedziale 6,9 – 7,51 Zatem odczyn pH charakterystyczny dla psa jest istotnie wyższy niż u człowieka, którego średnie pH skóry wynosi 5,5. Stosując szampony z pH maksymalnie zbliżonym do odczynu zdrowej skóry czworonoga, zadbasz o właściwy balans – po umyciu jego bariera skórna szybciej się zregeneruje i wróci do naturalnej równowagi.

Dlaczego szybka regeneracja bariery skórnej po kąpieli jest istotna?

  • aby skóra mogła być elastyczna i dzięki szczelnej barierze odporna na wysuszenie oraz na wnikanie do organizmu patogenów i zanieczyszczeń,
  • aby sierść, która jest wytworem skóry, mogła być piękna i lśniąca.

1) Badania własne Laboratorium DermaPharm.

Warto wiedzieć:

Wartość pH pozwala nam określić czy substancja posiada kwaśne czy zasadowe właściwości. Skala pH zawiera się w przedziale od 0 do 14.

Przykładowe wartości pH:

  • sok pomarańczowy: pH 4
  • czysta woda: pH 7
  • mydło: pH 10

Różany zapach

Czy wiesz, że spośród zapachów kosmetycznych, zapach różany jest jednym z najczęściej wybieranych przez psy?2 Pies ma zmysł węchu wielokrotnie czulszy niż ludzki. 3 Węch to dla niego kluczowy zmysł,za pomocą którego odbiera, a następnie interpretuje informacje docierające ze świata zewnętrznego, nadając im pozytywne lub negatywne znaczenie. Psy preferują różany zapach i to w dużej  mierze również dzięki niemu, kąpiel stanie się dla Twojego pupila przyjemniejszym doznaniem. Różane szampony Sens-i-Lavi oczarują także Ciebie!

2) Badania przeprowadzone na zlecenie Fundacji dr Seidla

3) Dla porównania: liczba komórek receptorowych węchu u człowieka wynosi 5 mln, a u psa waha się w przedziale 70-230 mln (w zależności od rasy).

Micelarna formuła

Bazą szamponów Sens-i-Lavi są odpowiednio dobrane środki myjące.

Każdy środek myjący jest zbudowany z:

  • części, która wykazuje chęć łączenia się z wodą,
  • części, która wykazuje chęć łączenia się z zabrudzeniami na powierzchni skóry i włosów (substancjami o charakterze tłuszczowym).

Micele to struktury tworzące się w szamponie z pojedynczych cząsteczek środków myjących, mogą występować w postaci kulistych form.

Jak działają micele?

Podczas kąpieli psa, w procesie usuwania zanieczyszczeń z użyciem szamponu i wody – środki myjące „wczepiają się” w cząstki brudu, ale ich fragmenty nadal pozostają w wodzie. Cząstki brudu oderwane od mytej powierzchni, zostają od niej odizolowane przez cząsteczki środków myjących, dzięki czemu są łatwo usuwane przy spłukiwaniu.

W szamponach Sens-i-Lavi zastosowano formułę micelarną używając odpowiednio dobranych środków myjących, aby kąpiel mogła być skuteczna, a zarazem łagodna dla skóry i sierści. Seria nadaje się do stosowania również w przypadku skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło