Feliway Spray 60 ml feromony na stres dla kota

Feliway Spray 60 ml feromony na stres dla kota

65,94 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł

Wartość produktów: 0,00 zł Do darmowej dostawy brakuje 99,00 zł
FELIWAY SPRAY 60 ml - łagodzi stres kota
Feliway - sekret szczęśliwych kotów, środek imitujący feromony policzkowe kota wywołując stan dobrego samopoczucia i uspokojenia.
Właściwości:
Ten innowacyjny i opatentowany produkt posiada właściwości kocich feromonów policzkowych. Feromony są związkami chemicznymi, wydzielanymi przez zwierzęta w celu oznakowania swojego terytorium oraz komunikacji z innymi zwierzętami. 
Kot wykorzystuje zazwyczaj feromony policzkowe do oswojenia się ze swoim otoczeniem. Powierzchnie oznakowane tymi feromonami postrzegane są jako znajome i komfortowe. Feromony policzkowe deponowane są poprzez pocieranie głową o przedmioty. Pośród innych właściwości, feromony policzkowe hamują znakowanie terenu moczem. Znakowanie terenu stanowi charakterystyczną sekwencję ruchów, podczas których kot:
wybiera powierzchnie pionowe
odwraca się do powierzchni
unosi ogon pionowo
stojąc spryskuje powierzchnie poziomym strumieniem moczu
Kot dokonuje znakowania moczem podczas aktywności seksualnej, a także
w następstwie wydarzeń zmieniających jego otoczenie:
przeprowadzka: nowy dom
wizyty u lekarza weterynarii i powrót z hospitalizacji
nowi członkowie rodziny:ludzie lub zwierzęta
adopcja :nowy właściciel
przemeblowanie
domki letniskowe
Zastosowanie:
W celu zahamowania lub zapobiegania znakowania moczem. W celu zahamowania drapania w pozycji pionowej. W celu uspokojenia kota w nieznanym lub stresującym otoczeniu (klatka, transportówka, samochód, wakacje, nowy dom itp.) Feliway może być też użyty w innych przypadkach.
Dawkowanie i sposób podania:
W celu zahamowania znakowania moczem:
Preparat Feliway Spray powinno się spryskiwać bezpośrednio miejsca plamione przez kota oraz wystające przedmioty, które mogą być dla niego atrakcyjne. Pojedyńcza dawka (jedno naciśnięcie pompki) powinna być aplikowana raz dziennie z odległości około 10 cm. trzymając butelkę w pozycji pionowej. Spryskiwać przedmioty na wysokości ok. 20 cm nad podłogą. Spryskiwanie danej powierzchni należy przerwywać jeżeli zauważymy, że kot pociera głową o tę powierzchnię, znakując ją feromonami policzkowymi. Jeżeli nie dochodzi do znakowania danej powierzchni, stosowanie preparatu powinno być kontynuowane przez 1 miesiąc. Sposób stosowania powinnien być zmodyfikowany w następujących okolicznościach:
- Koty pobudzone seksualnie:
- Jeżeli znakowanie moczem przez kocura jest reakcją na obecność kotki w rui (towarzyszy temu na ogół wokalizacja), nie jest wówczas konieczne aplikowanie Feliway Spray na wszystkich wystających przedmiotach, atrakcyjnych dla kota. W takim przypadku, wystarczająca jest na ogół aplikacja Feliway Spray tylko na powierzchnie znakowne moczem, najczęściej w pobliżu drzwi i okien.
- Gospodarstwo domowe z wieloma kotami:
- Ryzyko wystąpienia znakowania moczem jest znacznie większe gdy w domu przebywa więcej kotów. Ilośc aplikacji Feliway Spray powinna być zwiększona do dwóch lub trzech razy na dzień, na znakowanie moczem powierzchnie 1 raz dziennie na wystające przedmioty, które mogą być atrakcyjne dla kota.
- Starsze koty:
W przypadku starszych kotów może zaistnieć potrzeba stosowania Feliway Spray przez 45 dni w sposób opisany powyżej następnie co 2-3 dni tak długo jak to konieczne.
W celu zapobiegania znakowania moczem przez kota (nowy dom, domek letniskowy), należy raz dziennie spryskiwac wystające przedmioty, które mogą być atrakcyjne dla kota. Należy spraskać przedmiot z odległości około 10 cm, na wysokośc 20 cm, jednokrotnie naciskając pompkę.
W celu zahamowania drapania w pozycji pionowej
Spryskiwać każdą drapaną powierzchnię raz dziennie przez 3-4 tygodni przez 6 krotne naciśnięcie pompki. Równocześnie należy zapewnić kotu alternatywny przedmiot do drapania w pobliżu powierzchni drapanej.
Do oswojenia kota z nowym otoczeniem
Przy transporcie kota w klatce lub transportówce spryskać środek klatki prepratem, kilka minut przed umieszczeniem w niej kota. Przy transporcie kota samochodem lub innym pojazdem, spryskać 3-4 krotnie okolice zajmowaną przez kota, przed umieszczeniem tam kota. Gdy kot wprowadzony jest do nowego miejsca np. schroniska dla kotów, należy spryskać wszystkie kąty klatki. Powtarzać aplikację raz dziennie do momentu, kiedy kot zacznie pocierać głową o spryskiwane przedmioty.
Preparat zawiera:
syntetyczne kocie feromony policzkowe - frakcja F3 10%
wypełniacz do 100 ml
Etanol (90%) 77,6 %
Opakowanie:
Spray 60 ml
Warunki przechowywania:
  Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w położeniu pionowym, w temperaturze pokojowej. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Przechowywać z dala od środków spożywczych dla ludzi i zwierząt. Użyć przed terminem ważności wskazanym na opakowaniu.
Środki ostrożności i ostrzeżenia:
Produkt nie pozostawia plam.Pomimo to, ze względu na różne rodzaje używanych materiałów, radzimy sprawdzić produkt na niewielkiej próbce materiału w mało widocznym miejscu. Dla osiągnięcia lepszych efektów, na około I godzinę przed użyciem należy pozostawić produkt w temperaturze pokojowej. Produkt łatwopalny. Przechowywać z dala od źródeł ognia. Nie palić podczas użycia. Przechowywać opakowanie szczelnie zamknięte.
Dodatkowe informacje:
Feromony są specyficzne gatunkowo, tak więc nie można oczekiwać żadnych efektów działania FELIWAY u ludzi lub innych zwierząt.

 

1026
9998 Przedmioty

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 produktów w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło