VETFOOD Proamyl for Dog Cat rekonwalescencja 100g

VETFOOD Proamyl for Dog Cat rekonwalescencja 100g

35,67 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł

Wartość produktów: 0,00 zł Do darmowej dostawy brakuje 99,00 zł
VETFOOD Proamyl for Dog Cat rekonwalescencja 100g
Proamyl to odżywka białkowa dla zwierząt, będąca źródłem wysokiej jakości hydrolizowanego białka drobiowego (88% pełnowartościowego białka), enzymów trzustkowych, kwasów tłuszczowych Omega-3, inuliny – prebiotyku oraz beta-glukanu. Produkt jest przeznaczony do odżywiania zwierząt wychudzonych i wyniszczonych.
Hydrolizat białkowy zawarty w produkcie dostarcza wysoce przyswajalny komplet aminokwasów, które wspomagają wzrost masy mięśniowej oraz regenerację całego organizmu. Zawartość enzymów trawiennychproteazy, lipaza, amylazaułatwia trawienie i wchłanianie trzech składników odżywczych (białek, tłuszczów oraz węglowodanów), co umożliwia znacznie lepsze wykorzystywanie przez organizm składników biologicznie aktywnych zawartych w diecie. Dodatek kwasów tłuszczowych Omega-3 reguluje procesy zapalne, zapobiega wychudzeniu i wpływa na zdrowy wygląd okrywy włosowej. Dodatek inuliny, będącej źródłem oligosacharydów, stanowi pożywkę dla korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego.
Rozwój prawidłowej mikroflory sprzyja stabilizacji pracy jelita grubego, poprawie konsystencji kału. Ponadto ogranicza wydalanie niestrawionych składników pokarmowych i wytwarzanie nieprzyjemnych gazów.
Odżywka zawiera również ekstrakt z drożdży Saccharomyces cerevisiae standaryzowany na zawartość beta-glukanu (1,3/1,6) – 70%. Beta-glukan posiada wyjątkowe właściwości pobudzające odporność organizmu, co jest wyjątkowo istotne podczas rekonwalescencji i ogólnego osłabienia organizmu.

 

Warto wiedzieć!

Proamyl  dostarcza nie tylko składników pokarmowych, co ważne dostarcza hydrolizowanego białka, które nie wywołuje reakcji alergicznych i może być stosowane u zwierząt z alergią pokarmową.

Białko z kurczaka, które jest składnikiem preparatu- zostało poddane procesowi hydrolizy, w wyniku którego następuje rozerwanie długiego łańcucha polipeptydowego na krótsze łańcuchy lub poszczególne aminokwasy. Hydrolizowane białko ma szczególne cechy dietetyczne – dzięki rozbiciu łańcuchów polipeptydowych układ immunologiczny zwierzęcia przestaje identyfikować pochodzenie białka. Białko w tej postaci nie powoduje uwalniania histaminy, ze względu na to, że jego cząsteczki są mniejsze niż 10 000 daltonów i nie mogą doprowadzić do połączenia immunoglobulin IgE. Cecha ta powoduje, że hydrolizowane białko jest bardzo często wykorzystywane w produkcji karm hipoalergicznych. Pozwala to wykorzystywać hydrolizowane białko jako składnik karm stosowanych w dietach eliminacyjnych, w przypadku występowania alergii pokarmowych – np. u psa uczulonego na drób nie powinna wystąpić reakcja alergiczna na hydrolizowane białko drobiowe

Preparat może być stosowany jako wzbogacenie diet komercyjnych i domowych

Wskazania:

  • Kacheksja,
  • Enteropatia białkogubna,
  • Hipoalbuminemia,
  • Okres rekonwalescencji,
  • Zespół złego wchłaniania,
  • Alergia i nietolerancja pokarmowa.

Skład:

 1 płaska miarka (20g)
Hydrolizat białka drobiowego19,1g
Inulina320 mg
Ekstrakt z drożdży piekarniczych
Saccharomyces cerevisiae*
300 mg
Sproszkowany olej z ryb z ryb (Omega-3)240 mg
Lipaza1550j.
Amylaza1280j.
Proteaza95j.

*- standaryzowany na zawartość beta-1,3/1,6-glukanu – 70%

Stosowanie:

Dziennie rekomenduje się podawać następujące ilości preparatu w zależności od masy ciała zwierzęcia:
• Małe zwierzęta do 10 kg m.c.: 1 płaska miarka (20 g)
• Psy o masie ciała 10-25 kg m.c.: 2 płaskie miarki (40 g)
• Psy ras dużych i olbrzymich powyżej 25 kg m.c.: 3 płaskie miarki (60 g)
 
Zaleca się podawać preparat wraz z posiłkiem. Zawartość miarki można wymieszać z karmą suchą, mokrą lub wodą. Rekomendowana porcja dzienna może zostać rozłożona na kilka posiłków.

Opakowanie: 100g

proamyl_n.png

703
9999 Przedmioty

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 produktów w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło