FATRO FATROGERMINA P Probiotyk dla psów 10x5g

FATRO Fatrogermina P 10x5g Probiotyk dla Psa

12,44 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł

Wartość produktów: 0,00 zł Do darmowej dostawy brakuje 99,00 zł

FATRO Fatrogermina P 10x5g

SKŁAD

1 kg preparatu zawiera:

Enterococcus faecium DSM 10663 NCIMB 10415 – 4,20 × 1011 CFU, cynk – 5 mg

WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE

Układ pokarmowy jest zasiedlony przez miliardy mikroorganizmów, zwanych saprofityczną florą bakteryjną przewodu pokarmowego. Mikroorganizmy te tworzą naturalną barierę chroniącą przed atakiem bakterii chorobotwórczych oraz wspomagają procesy trawienia i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit.

Na utrzymanie w równowadze mikroflory saprofitycznej jelit i jej prawidłowe funkcjonowanie ma wpływ wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Jeśli równowaga biologiczna jelit zostanie zachwiana (np. pod wpływem stresu, choroby lub antybiotykoterapii), mówimy o dysbiozie, czyli stanie chorobowym wywołanym przez nadmierny rozwój bakterii chorobotwórczych. Przewlekłe stany dysbiozy mogą stać się przyczyną poważnych uszkodzeń miejscowych w jelitach.

W przypadku wystąpienia dysbiozy należy niezwłocznie podjąć działania mające na celu przywrócenie naturalnej mikroflory saprofitycznej, a co za tym idzie prawidłowego funkcjonowania jelit.

FATROGERMINA P jest preparatem dietetycznym stosowanym profilaktycznie lub wspomagająco w terapii zaburzeń flory bakteryjnej jelit. Szybko przywraca prawidłowe funkcjonowanie mikroflory jelit przy biegunkach różnego pochodzenia (nieprawidłowości żywieniowe, stres cieplny, choroby zakaźne i pasożytnicze). Wskazane jest również podawanie przy zwiększonej aktywności fizycznej oraz w czasie antybiotykoterapii.

FATROGERMINA P jest preparatem łatwo strawnym i szybko przyswajalnym, dlatego może być podawana także psom szczególnie wrażliwym oraz szczeniętom.

STOSOWANIE I DAWKOWANIE

FATROGERMINA P może być podawana po rozpuszczeniu w wodzie do picia lub w połączeniu z karmą.

Schemat dawkowania:

Psy ras małych: pół saszetki (2,5 g) = ½ łyżeczki do herbaty na dzień

Psy ras średnich: 1 saszetka (5 g) na dzień

Psy ras dużych: 2 saszetki (10 g) na dzień

Zaleca się podawanie przez 7 dni lub do ustąpienia zaburzeń jelitowych. Podawa-nie preparatu może być przedłużone po konsultacji z lekarzem weterynarii. 

PRZECHOWYWANIE

Przecwywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze do 25°C

460
9638 Przedmioty

Opis

EAN
5907513029083
Kod produktu
460
Producent
Fatro
Zastosowanie
na biegunkę
Waga (z opakowaniem) w kg
0,05

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 produktów w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło