JFARM Hydro-Diarstop dla cieląt -elektrolity 100 ml

JFARM Hydro-Diarstop dla cieląt -elektrolity 100 ml

6,52 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł

Wartość produktów: 0,00 zł Do darmowej dostawy brakuje 99,00 zł

JFARM Hydro-Diarstop 100 ml

Gotowy preparat elektrolitowy dla cieląt
Pewność zadania

Cechy produktu:
 • - dostarcza elektrolity i szybko przyswajalną energię
 • - hamuje biegunkę
 • - dostarcza energię z kilku źródeł
 • - chroni kosmki jelitowe
 • - absorbuje toksyny
 • - łatwy i pewny w zadaniu

OPIS:

   • Biegunka u nowonarodzonych cieląt jest zaburzeniem polietiologicznym, które uważane jest za główną przyczynę upadków w pierwszych dniach życia. W pierwszym okresie życia cieląt zwykle dochodzi do zachorowań bakteryjnych i wirusowych (szczepy E. coli oraz rota i koronawirusy), pod koniec 2-3 tygodnia może dołączać się inwazja kryptosporidiów. 

    Głównym problemem zdrowotnym w przypadku biegunki cieląt jest odwodnienie spowodowane zwiększoną utratą płynów z kałem i ograniczeniem ich podawania z mlekiem. W schorzeniach z objawami biegunki dochodzi w organizmie do niedoboru jonów sodu, chloru czy potasu, spowodowanego ich utratą poprzez jelita i zmniejszonym pobieraniem z mlekiem. Istotnym elementem leczenia schorzeń biegunkowych cieląt oprócz jednoczesnego stosowania płynów nawadniających, jest podawanie środków wiążących i chroniących błonę śluzową jelit.

    Uzupełnia niedobór elektrolitów, energii, uszczelnia śluzówkę jelit, działa antyseptycznie, przeciwzapalnie.


    Zrównoważona mieszanina elektrolitów
    Elektrolity - nie dopuszczają do utraty równowagi wodno- elektrolitowej w organizmie, następuje wyrównanie poziomu elektrolitów utraconych w przebiegu odwodnienia (jony magnezu, sodu, chloru). Wodorowęglan magnezu – reguluje zaburzenia w gospodarce kwasowo-zasadowej, zapobiega metabolicznej kwasicy, do której dochodzi podczas biegunki.

    Natychmiastowe uwalnianie energii z kilku źródeł
    Dekstroza, gliceryna, glikol monopropylenowy –  cukry szybko oraz wolno dostarczające energię szybko zapewniają energię i wigor osłabionym zwierzętom oraz długotrwale odzyskanie sił.

    Ochrona nabłonka jelit 
    Taniny - chronią błony śluzowe przewodu pokarmowego przed niekorzystnym działaniem toksyn bakteryjnych, ściągają śluzówkę jelit i tym samym ograniczają odwodnienie i wnikanie drobnoustrojów do nabłonka jelit. Glicyna – nasila wchłanianie elektrolitów z jelit, wspomaga regenerację uszkodzonego nabłonka i kosmków jelitowych.

    Bezpieczny powrót do podania mleka 
    Preparat zawiera laktozę.

WSKAZANIA:

    • - Biegunki cieląt
    • - Zaburzenia trawienne

STOSOWANIE:

    • Podawać dwa razy dziennie po ½ butelki – 50 ml rozpuszczone w 1-2 l letniej wody do picia. Kontynuować przez 1-3 dni. Przerwać podawanie mleka. Wskazane zasięgnąć opinii lekarza wet.

SKŁAD:

    • Chlorek sodu, potasu, wodorowęglan magnezu, taniny, glicyna, dekstroza, laktoza, gliceryna, glikol monopropylenowy, dodatki zootechniczne.

OPAKOWANIE:

100 ml

717
9984 Przedmioty

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 produktów w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło