BIOWET Mlek-test 500ml Preparat do badania mleka

9,85 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł

Wartość produktów: 0,00 zł Do darmowej dostawy brakuje 99,00 zł

Test do oceny liczby komórek somatycznych i pH mleka surowego.

BIOWET Mlek-test 500ml

Preparat do wykrywania zwiększonej liczby komórek somatycznych i oceny pH mleka surowego.

Wyrób do badania komórek somatycznych i pH mleka surowego.

Przeznaczenie

Mlek-test jest wyrobem do diagnostyki in vitro stosowanym w medycynie weterynaryjnej. Służy do badania próbek mleka, pobranych z organizmu zwierzęcego w celu diagnozowania i monitorowania stanu fizjologicznego lub patologicznego organizmu.

Skład

Alkanosulfonian sodu, purpura bromokrezolowa, woda destylowana.

Stosowanie

1. Po odrzuceniu pierwszych strug mleka, na tackę z czterema cylindrycznymi basenikami  należy zdoić z każdej ćwiartki po ok. 2 ml mleka. Ewentualny nadmiar zlać poprzez przechylenie tacki pod kątem ok. 50 stopni. Dodać Mlek-testu w tej samej objętości i wymieszać oba składniki wykonując rotacyjne ruchy tacką. Po ok. 20 sek. mieszania dokonać odczytu stopnia żelifikacji i ewentualnej zmiany barwy wg. podanej tabeli.

2. Mlek-test umożliwia także orientacyjną ocenę pH mleka przechowywanego w zbiorniku. W tym celu należy zmieszać na tacce równe objętości mleka i preparatu. Barwę mieszaniny porównać ze skalą barwną. Mieszanina preparatu z mlekiem o prawidłowej kwasowości przyjmuje barwę szarofioletową. Ewentualne zakwaszenie mleka daje barwę szarozieloną do żółtej (zależnie od stopnia zakwaszenia).

WYNIK / WYGLĄD MIESZANINY / LICZBA KOMÓREK w 1 ml

Ujemny* / Płynna lub zanikające w trakcie mieszania kłaczki i smugi. Barwa szaro-fioletowa. / Do 400 000

Dodatni / Galaretowate kłaczki i smugi, które nie znikają w trakcie mieszania . Zabarwienie szaro-fioletowe lub fioletowe. / Do 1 000 000

Silnie Dodatni / Mieszanina przyjmuje postać galaretowatej masy. Zabarwienie fioletowe lub ciemnofioletowe. / Powyżej 1 000 000

* jednorodnie płynna mieszanina przez cały okres mieszania wskazuje, że liczba komórek somatycznych nie przekracza 200 000 w 1 ml.

Zwiększona liczba komórek somatycznych (wynik dodatni) zwykle świadczy o procesach zapalnych gruczołu mlekowego. Fizjologicznie zwiększona liczba komórek somatycznych w mleku występuje w okresie rui, w okresie siarowym oraz w okresie zasuszania.

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze poniżej 25o C.

Opakowanie

Butelka 500 ml

Do użytku w weterynarii.

02804
9998 Przedmioty

Opis

Kod produktu
02804
Producent
Biowet Puławy
Pojemność (litry)
0,5

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 produktów w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło