Na pasożyty - kot

Posiadanie zwierząt może wiązać się z dużą odpowiedzialnością i wieloma obowiązkami, gdyż to najczęściej dbanie o prawidłowy rozwój, zdrowie, kondycję, a także samopoczucie zwierzęcia. Składać się może na to wiele rozmaitych czynników, które należy uważnie monitorować, aby zapobiec wszelkim dolegliwościom oraz problemom, jakie mogą dotyczyć między innymi kotów.

Utrata masy ciała, brak apetytu czy wyraźna zmiana w zachowaniu zwierzęcia to tylko kilka objawów, jakie mogą świadczyć o obecności bądź wpływie pasożytów czy innych organizmów. Mogą być to między innymi kleszcze czy też pchły, należące do rzędu owadów, które mogą być nie tylko przyczyną swędzenia oraz ogólnego dyskomfortu, ale również przenosić poważne dla kotów chorób lub pasożytów, jak na przykład tasiemców.

Zwierzęta, szczególnie podczas wyjść na zewnątrz w okresie pory wiosenno-letniej, mogą być szczególnie narażone na zaatakowanie przez pchły, kleszcze, pasożyty oraz inne mniejsze organizmy. To dlatego też warto wesprzeć ochronę swojego zwierzęcia przed tego typu zagrożeniami.

Sposoby, jakie mogą pomóc w zwalczeniu czynników zagrażających kotom

Jednym z rozwiązań, jakie można stosować w celu zapobiegania ataku ze strony pasożytów, są między innymi tabletki, krople, spraye, obroże na pchły dla kota oraz wiele innych produktów. Uwalniany z nich charakterystyczny zapach ma na celu odstraszenie owadów. Takie działanie mają wykazywać na przykład obroże bądź krople, które zaleca się aplikować na sierści kota. Z kolei tabletki mogą mieć wpływ na zmianę naturalnego zapachu kota, który również może przyczynić się do odstraszenia owadów.

Produkty, jakie znajdą Państwo w naszym sklepie

Nasz sklep internetowy dysponuje ofertą preparatów dla kotów, a są to między innymi:

  • płyny i szampony
  • krople i roztwory
  • tabletki
  • obroże na pchły oraz kleszcze
  • płyny na kleszcze
  • spraye ochronne
  • zasypki

Przypominamy, że stosowanie tabletek, kropli, płynów, zasypek obroży, innych preparatów oraz pozostałych powyższych produktów należy stosować z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło